Badania i rozwój

Badania i rozwój

Otokar jest pierwszą turecką firmą motoryzacyjną, stosującą komputerowe wspomaganie w projektowaniu funkcjonalności i wyglądu pojazdów. Dlatego też dział badań i rozwoju traktujemy jako najważniejszy element Otokar. Projekty tutaj realizowane w 91% wykonywane są na potrzeby własne.

Skupiając się na oczekiwaniach klientów, nieustannie inwestujemy w badania i rozwój. Udział wydatków R & D w obrocie firmy w ciągu ostatnich lat wynosi 4%.

Nasi specjaliście przy projektowaniu szeroko stosują programy typu CAD, oprogramowanie do analizy komputerowej i symulacji ustawień testowych, a także mają do dyspozycji warsztaty prototypowni. Centrum R & D Otokar, jako jedyne w Turcji i jedno z nielicznych w Europie posiada komorę klimatyczną wyposażoną w hamownię oraz najwyższej wydajności hydrauliczny symulator drogowy. Ponadto, posiadamy największą w Turcji i jedną z najnowocześniejszych na świecie komorę do badań zgodności elektromagnetycznej. Dział R & D dysponuje również jednym z najnowocześniejszych na świecie i najbardziej zaawansowanym w Turcji wyposażeniem do testowania eksplozji min oraz przeprowadzania strzeleckich testów balistycznych.

Tureckie Ministerstwo Nauki, Przemysłu i Technologii w 2015 roku odznaczyło nasze Centrum R & D jako drugie najbardziej udane w Turcji mające wizję posiadania zdolności technologicznych i dominacji przy produkcji pojazdów na bazie własnej wiedzy i własności intelektualnej.

Znajdujemy się w pierwszej piątce tureckich firm zdobywających nagrody patentowe. Otokar obecnie posiada 162 patenty i wzory przemysłowe.

Testy i aprobata

Dział testów i uzyskiwania aprobaty prowadząc szczegółowe działania badawcze w oparciu o filozofię "Projektowanie niezawodnych i wytrzymałych pojazdów" wypracował wysoką reputację dla Otokar.

Tutaj wykonuje się projekty badawcze identyfikujące wyższości oraz słabe strony poszczególnych rozwiązań projektowych w celu stworzenia pojazdów najlepiej spełniających oczekiwania klientów na całym świecie i dających im przewagę konkurencyjną poprzez przekształcenie nauk fizycznych w realne rozwiązania.

Przeprowadzając przyspieszone symulacje zużycia pojazdów odpowiadające obciążeniom w realnej eksploatacji, do badań i testów używana jest nowoczesna i zaawansowana technologicznie infrastruktura, co powoduje szybszy rozwoju produktów i wdrażanie procesów konkurencyjnych pod względem czasu i kosztów.

Dział testów i uzyskiwania aprobaty działa zgodnie z normą ISO / IEC 17025 "Ogólne wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i wzorcowni''. Dane są uzyskiwane i opracowywane zgodnie z definicją międzynarodowych standardów wojskowych i handlowych.

Nowoczesne centrum badawcze Otokar dostępne jest także dla wszystkich innych organizacji przemysłowych i badawczych. W zakresie swojego działania operuje w czterech głównych działach:

Jeśli macie Państwo potrzeby przeprowadzenia badań prosimy o przesłanie informacji na adres e-mail: [email protected]

Projektowanie ze wspomaganiem komputerowym

W Otokar projektowanie ze wspomaganiem komputerowym jest podzielone na pięć różnych sekcji: analizy struktur, wybuchy i wystrzały, dynamika płynów, hałas i wibracje oraz dynamika pojazdu.

Projektowanie ze wspomaganiem komputerowym(1)
Projektowanie ze wspomaganiem komputerowym(2)
Projektowanie ze wspomaganiem komputerowym(3)

Rozwój pojazdów

Projektowanie przemysłowe

W założeniach projektowania produktów przemysłowych Otokar znajdują się rozwiązania estetyczne i ergonomiczne wynikające z funkcjonalności i innowacji. W celu dostosowania się do oczekiwań i wymagań klientów w najlepszy możliwy sposób, najnowsza wiedza i technologia Otokar są wykorzystywane we wszystkich procesach od projektowania i pierwszego szkicu aż do wprowadzenia pojazdu na rynek. Ponadto, w świetle informacji zwrotnych od użytkowników oraz badań rynkowych i nieustannego rozwoju technologii Otokar, zapewniona jest ciągłość działań badawczo-rozwojowych w każdym pojeździe.

Rozwój pojazdów(1)
Rozwój pojazdów(2)
Rozwój pojazdów(3)
Rozwój pojazdów(4)
Rozwój pojazdów(5)