Wiadomości

Elektryczny e-Kent z bateriami WEBASTO na targach IAA w Monachium

Dodano: 05-09-2021

Autor: Tomasz Talarek

Najnowsze dzieło inżynierów Otokar jest już w produkcji seryjnej. To w pełni elektryczny autobus miejski e-Kent w wersji 12-sto metrowej mogący pomieścić ponad 100 pasażerów. Wyposażony został w akumulatory litowo-niklowo-manganowo-kobaltowe firmy Webasto o pojemności 35 kWh każdy. Moduły akumulatorowe są instalowane na dachu i tyle autobusu, aby uzyskać najlepszy środek ciężkości oraz dynamikę podczas jazdy po łukach. Zasięg tego elektrycznego autobusu wynosi ponad 300 kilometrów w zależności od topografii i profilu użytkowania, a jego ładowanie może wynosić od 0 do 100 procent w cztery godziny, w zależności od mocy ładowania sprzętu ładującego. Ponadto podczas hamowania można odzyskać do 20 procent zużywanej energii. Otokar przewiduje cykl użytkowania baterii wynoszący dziesięć lat lub równoważny 3000 cykli ładowania. Maksymalna moc silnika wynosi 340 kilowatów (455 KM) przy maksymalnym momencie obrotowym 40 000 Nm.

Wybór WEBASTO jako partnera dostarczającego akumulatory do naszych autobusów elektrycznych nie jest przypadkowy. Zapewnia on najwyższą jakość produktów, najnowszą technologię oraz doskonały dostęp do usług serwisowych oraz części zamiennych.

W dniach 7-12.09.2021 w Monachium odbywać się będą targi IAA. Podczas tego wydarzenia nasz e-Kent obsługiwał będzie Błękitną Linię dowożąc odwiedzających targi pomiędzy stoiskami.

Zapraszamy do przejażdżki. 

Wróć